Časopisy

Internet a čítanie časopisov

V dnešnej dobe je častý jednoduchý a rýchly spôsob prístupu k informáciám cez internet. A toto využíva aj množstvo ľudí, ak si chce prečítať články zo svojho obľúbeného časopisu.

Čítajte svoj časopis

Vyberte si oblasť ktorá vás zaujíma:

Časopisy pre ženy ► ►

Časopisy pre mužov ► ►

Časopisy pre zdravie ► ►

Časopisy rôzne témy ► ►

 

Časopis je periodická publikácia obsahujúca rôzne články financovaná prevažne z inzercie a z tržieb za cenu časopisu.

Časopisy môžu obsahovať všeobecné alebo špeciálne témy a zvyčajne sú publikované týždenne, dvojtýždenne, mesačne, zriedkavejšie štvrťročne atď. Tlačia sa na kvalitnejší papier ako noviny, väčšinou sú plnofarebné a majú väzbu šitú drôtom alebo brožovanú.

magazinObsah časopisu sa skladá z článkov a inzercie. Na ilustráciu článkov sa používajú fotografie. Text je rozdelený do viacerých stĺpcov. Prvý odstavec (perex) vysadený väčším písmom cez viac stĺpcov má spolu z vypichnutými citátmi uviesť čitateľa do článku.

Vlastník časopisu alebo osoba zodpovedná za produkciu je vydavateľ. Osoba zodpovedná za obsah je šéfredaktor. Na práci na časopise sa podieľajú svojimi redaktori, reportéri, fotografi, jazykoví korektori a grafici.

Nie všetko čo nájdete v časopise je pravda a treba vedieť posúdiť kvalitu zdroja informácie.

zdroj: wikipedia

Časopisy online

Medzi vysoko navštevované stránky na Internete patria určite portály jednotlivých online časopisov. Svojím návštevníkom ponúkajú články z rôznych oblastí, podľa tematiky časopisu. Medzi najčítanejšie a najobľúbenejšie sú magazíny pre ženy, o šoubiznise, zábave alebo časopisy zamerané na bulvár.

Prečo online časopisy?
Na internete nájdete viac tém ktoré vás zaujímajú, tlačené časopisy sú plne otravných reklám (to je aj na internete, ale dá sa blokovať), kopec fashion nepoužiteľných outfitov, o kráse skoro nič, občas zaujímavý obsah na jednej strane a kvôli tomu si kupovať celý časopis?

 


Časopisy pre ženyČasopisy pre mužovČasopisy pre zdravieČasopisy rôzne témy


 

obrázok nábytku